+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaNorskooblast Sandnessjoen-Mo i RanaReportážeKrátké zprávy a postřehy

Norsko - oblast Sandnessjoen-Mo i Rana - Reportáže

Krátké zprávy a postřehy 3.7.2024

Zdolávání na konci duhyLokta 9.-19. září 2024

Tentokrát bylo po příjezdu na Loktu tak teplo, že jsme se v Norsku poprvé vykoupali. Ryby kolem ostrova nebyly, bylo nutné jezdit dál. Jenže se den po příjezdu změnilo počasí, další dny foukal silný vítr a tak tři dny jsme se ven vůbec nedostali. Ale po pár větrných dnech jsme si pobyt opět užili a nakonec jsme i zachytali.
Nejvíce bylo tresek tmavých a polaků cca 70-90 cm a hodně jsme chytali i makrely, které byly tentokrát opravdu velké.
Největším a nejkurióznějším úlovkem byl mník mořský-leng délky 140 cm (13,5 kg), kterého jsme ulovili na filet z makrely, resp. na mníkovce, který ten kousek makrely sežral, ale to se mu stalo osudným, protože ho polknul ten mník...

Petr K.


Tresky tmavé - keleři 93, 101, 116 cmBrasoy 1.-8. září 2024

Na rozdíl od konce srpna bylo v Brasoy v prvním týdnu v září pěkně. Počasí bylo skvělé, bylo teplo, na moři jsme byli každý den a často až na oceánu (30 km lodí ze základny).
Aktivní byly převážně malé tresky tmavé - v mělčinách spolu s makrelami, ale v hloubkách 80-100 m byli keleři i větší.
Dále se podařilo chytit 10 okouníků 35-45 cm v hloubkách kolem 100 m.
Zajímavým úlovkem byl i mník mořský 102 cm a mníkovec 101 cm.
Převážně jsme pikrovali. Jezdili jsme často na oceán 30 km lodí od základny, 5 km západně od hrany šelfu k podmořské hoře, kde je hloubka 20 m a chytali jsme v jejím okolí na hloubkách 80-100 m. Převážně jsme pilkrovali, ale i mezi ostrovy jsme občas ulovili kelera 70-80 cm. Velká loď Kaasbol 750 C s kabinou a s motorem 250HP je úplná pecka. Povolený limit jsme měli nachytaný za 2,5 dne.

Z těch větších-zajímavějších ryb jsme měli:
Treska tmavá - 4 ks v kategorii 101-116 cm
Treska tmavá - nejméně 40 ks ve velikostní třídě 70-90 cm
Mník mořský - 8 ks, 70-102 cm
Mníkovec - 10 ks, 60-101 cm
Okouník - 10 ks, 35-45 cm
Makrely - hodně - do 50 cm
Treska obecná, jen asi 10 ks ve velikostní kategorii 60-80 cm

Pěkný byl úlovek tří tresek tmavých na jednu udici: naráz se na pilker a na dva přívěsy-papriky podařilo ulovit kelery 93 cm, 101 cm a 116 cm. Fotku posílám.

Celkově jsme byli moc spokojení - děkujeme.

Vladimír N.


Lokta 30.8.-9.9.2024

Na ostrově Lokta už jsem byl mnohokrát, naposledy před necelým měsícem.
Letošní konec srpna a začátek září bylo asi jedno z nejtěžších období na ryby. Naštěstí jsme měli dobré počasí a na vodu jsme se dostali každý den, ale přesto bylo nesnadné kloudně zachytat. První dny to bylo vyloženě trápení s úlovky 30-50 cm, ale pak se nám zadařilo, možná také začaly ryby více najíždět do vnitřní části souostroví.
Nicméně i tak platilo, že kolem Lokty, Hugly, Tommy nebo Donny jsme chytali na přívlač i na pilkr jen ryby do 50 cm. Když jsme vyjeli do okolí Lovundu, tedy cca 40-60 minut jízdy lodí, tak už to bylo s velikostí úlovků lepší.
Žádná trofej se tentokrát nepovedla a největší ulovené ryby byly tresky tmavé 70-90 cm, které jsme nachytali na několika místech.
Co bylo zvláštní, to byli polaci: když jsem byl na Loktě začátkem srpna, tak jsme si zachytali polaky na přívlač, včetně těch velkých kolem 80 cm. Ale tentokrát, o necelý měsíc později, polaci úplně zmizeli! Za celých 9 dnů rybaření jsme chytli jen tři polaky a to ještě mrňouse 25-50 cm!
Příští rok jedeme na Loktu v tomto termínu zase, tak uvidíme...

Zdeněk V.


Lokta - polární zářeLokta 23-30 srpna 2024

Loktu velmi dobře znám, byli jsme tam opakovaně.
Letos byl rybolov velmi špatný. V blízkém okolí do 10 km od ostrova ve srovnání s jinými lety velmi málo ryb. V kombinaci s prudkým větrem a špatným počasím, které znemožnilo většinu pobytu jet dále do moře, to bylo asi nejhorší rybaření v Norsku za posledních 12 let. Před několika lety byla naše výprava na Loktu výrazně úspěšnější, nyní je za rybami nutno jezdit dál na moře a když to nedovolí počasí, je to těžké.
Výsledkem letošní výpravy byl pro každého balíček 11 kg ryb, tedy daleko pod limitem. Největší ryba byl polak 83 cm. Jiné roky jsme na stejné lokalitě měli nachytáno za 3 dny a pak byl čas na experimenty.
Viděli jsme krásnou polární záři – asi jako kompenzaci za nepříliš povedený rybolov.
Jan M.


Lokta 2-10 srpna 2024

V chatě na Loktě bylo opět krásně.
Sice se nepovedl žádný trofejní úlovek, ale polaků, tresek obecných i tmavých a makrel bylo dost. A povedli se i okouníci.

Václav K.


Lokta - halibutLokta 17-24 srpna 2024

Rybolov v okolí Lokty byl tentokrát malinko slabší, ale určitě se nedá říct, že by byl špatný. Před naším příjezdem bylo hodně teplo a během našeho pobytu bylo počasí dost deštivé a větrné, ale dalo se to zvládnout. Co se týká úlovků, šly především makrely. Těch bylo opravdu dost. S treskama to bylo slabší, když už nějaká přišla, tak převážně menší kusy. Největší byly čtyři obecňačky přes 80 cm, jinak menší ryby. To platilo i u pár kelerů a polaků. Početnější ještě byli mníci a mníkovci, k tomu pár okouníků a jedna chobotnice a sasanka. Hned v pondělí se povedl jeden hezký halibut 102 cm a jako raritka jedna dosti zvláštní mořská okurka vytažena ze dna.
Pravda je, že jsme tentokrát chytali převážně mezi ostrovy na hloubkách od cca 30 do 150 m, na volný oceán jsme s ohledem na počasí nejezdili. Když jsme se bavili s majitelem domku, říkal, že bylo hodně teplé léto a takto “slabé” úlovky v srpnu, který je jinak na Loktě obvykle rybářsky velmi úspěšný, moc nepamatuje.
Ale celkově jsme byli spokojeni, jako vždy krásná dovolená a úlovky ve finále uspokojující. Teď už nezbývá, než se těšit na květnové Alandy!

zapad slunce z ostrova LoktaAntonín Z.


Lokta 3-17 srpna 2024

Na Loktě bylo dobře, vše fungovalo, jen nás trochu zlobily echoloty.
Dost nám foukalo, dva dny byly úplně v pohodě a zbytek se dal přežít. Drift cca 3 km/h je silně nesympatický a vlny na hraně. Ale takové je Norsko.
Chytali se hlavně keleři, tresky, sem tam polak. Asi 10x mník mořský, hodně okouníků a samozřejmě neoblíbený mníkovec...
Vyloženě trofejního nic, ačkoli vlastně jedna trofej se málem podařila:
vrtná plošina - výška cca 60, hmotnost obrovská a technika lovu? Úprk stranou z kolizního kurzu...

Stanislav F.


Ostrov Vega - treska polak 86 cmOstrov Vega 30.5.-11.6.2024

Na ostrově Vega v roce 2024 bylo vcelku dobré počasí 8-14°C, na vodu jsme nevyjeli pouze 1 den kvůli silnému větru.
S rybolovem je to bohužel rok od roku slabší. Lokalitu známe vcelku dobře. Jezdíme sem již od roku 2012 na Vega Kystferie, Ilvingen a Igeroy brygge. Předešlé roky 2012-2018 jsme byli rybolovem zde nadšeni. Tresky obecné bývaly loveny v hejnech obvykle velikosti 70cm až 1,10m, polaci obvykle od 60 do 90 cm v hejnech a halibuty jsme ve dvou lodích a 6 ti lidech celkem obvykle ulovili 3-4 kusy (90cm až 130cm, 1 ks dokonce 150cm!).

Po Covid 19 v roce 2020-2024 bohužel jsou malí keleři kolem tyčí pouze velikosti tak 15cm, dříve bývali obvykle 30 cm a tak se nyní chytají tresky obecné tak velikosti 50 až nax. 90cm. Polaci 50cm až 85cm, a Halibuti do 100cm.
Ostrov Vega - polaci 85 a 86 cmKolem ostrovů a tyčí už lovit nestačí - ryb tam moc není, musí se jezdit dál na moře 10-20km, hledat jámy, srázy a podvodní hory… pravidlo lovit 2 hodiny před vrcholem přílivu a hodinu po vrcholu a dtto u odlivu už 3-4 roky neplatí a musí se lovit ve dne v noci a přijet ve správnou dobu na správné místo.
Větší ryby se uloví spíše jako samotáře. Velké 30 cm gumy savage gear a podobné už nemá cenu ani spouštět do vody. Makrely, sledi, smáčci- nic nepřijelo v termínu od 30.05.2024 do 10.06.2024. Ryby jsme ale na některých místech našli a celkem slušné nachytali a těch 18 kg filet každý z nás domů dovezl. Je to ale už dřina. Celkem se ulovili poze 3 halibuti velikost 80 cm až 100cm, slušní polaci 80-85cm. A tresky obecné 60-85cm. Byli jsme nakonec vcelku spokojeni, ale ty trofejni úlovky a množství ryb je podstatně méně.

Radost nám zkazili na hranicích Němci-Policie celníci, první starost měli zda máme pásy připoutané a hned dali 3 pokuty 30 Euro a prohlíželi celý náklad na cestě do SRN, na cestě z Norska v horách nám zase zkazil náladu NOR- policajt, změřil nám na 80 km rychlost kamerou na trojnožce 96km/hod. A napařil pokutu 1000,00 Euro.

Karel J.


cerven na pobrezi u AldersunduAldersund 1. – 8.6.2024

Jednalo se o naše první Norsko a zároveň o naši premiéru na moři. Zkušenosti z vláčky z předchozích lovů štik jsme z části využili při občasném vláčení na gumy (hlavně propady), ale vesměs po celou výpravu jsme spíše začínali komplet od nuly. Ačkoliv jsme rok googlili, ptali se, sledovali různé návody a videa, tak na naše první Norsko jsme dopadli řekl bych na „dobrou“. Bedny jely a Moravu docela plné, ale na váhu by se ještě do povolených kvót něco vešlo. Poslední den jsem taky zjistil, jak správně a kde správně vést gumy. Předposlední den přestal foukat vítr, díky kterému jsme dva dny chytali tak na půl plynu a jeden jsme dokonce ani nevyjížděli. Hned jak jsme se vrátili z naší poslední rybařiny, tak nám ostatní ještě chytající rybáři z jiných domků zasílali videa skákajících obrovských hejn kelerů kolem loděk. Keleři právě najeli za sledi...
treska obecna, cerven v AldersunduPoslední den lovu nám z obecňaček (kterých jsme měli drtivou většinu) padali sledi, jejichž hejna jsme zpozorovali u chaty až při nastartovaném autu při odjezdu domů. V den našeho posledního lovu dvě nově příchozí skupiny udělaly hned halibuty 15 a 17 kg. Takže opět platilo – vše se obrátilo k lepšímu zase při našem odjezdu. Proto jsme si to na příští rok pojistili, a místo na sedm dní jedeme na deset.
Rozdělili jsme se na dvě loďky po 4 rybářích – loďka kuchařů a loďka trnkobranců. Měli jsme nějaké informace od zkušených rybářů, kteří místní lokalitu již znali, a tak jsme si první den vytáhli každý alespoň jednu rybu, ale jednalo se spíše o menší tresky do 65 cm. Raritou prvního dne byl malý polak, kterého chytl Kulda na svůj úplně první nához u skal, ale také Kárlův vlkouš délky 85 cm z téměř 60-metrové hloubky. Obecně se lépe dařilo loďce kuchařů, kteří se vůbec nebáli pilkrování v hloubkách a za ten týden nachytali více než my. Naše loďka se k lovu na hloubkách dostala až předposlední den.
treska a mnikFungovalo nám na tresky vláčení gum o velikosti 10-15 cm. Nejčastěji jsme měli úspěchy u strmých skal, kdy technikou lovu byla kombinovace propadu a postupného vláčení nad hranou těchto skal. Myslím, že docela dobře jsme byli schopni prochytávat skalnaté břehy až do takových 30 metrů. Gumy byly úspěšné vesměs ve všech barvách, avšak přišlo nám, že úspěšnější byly spíše ty s kopýtky a žluté či fluozelené.
Cokoliv co se spustilo do hloubek 40-60 metrů tak brali mníci. Za týden jsme chytli dohromady asi 30 mníků okolo 60 – 75 cm v uvedených hloubkách a 5 menších mníků na hranách u skal okolo 25-30 metrů. Ve větších hloubkách 40 -50 m nám to poslední noc braly hlavně menší ryby – podařila se např. treska bezvousá a nějaké tresky jednoskrvnné.
Největší tresku výpravy vytáhl Doktor na větší gumu ve 26-timetrové hloubce klepáním o dno. Pak se podařilo několik obecňaček 80-85 cm, dva keleři 81 cm, vlkouši 85 cm a 70 cm, malý platýz, hvězdice, nějaký jazyk a jedna bedna na kraby. Ale bohužel se nám při naší první norské výpravě nepovedl žádný halibut. Ty zkusíme příště!

Mnoho úspěchů přeje
Henk

pobrezi u Aldersundu zacatkem cervna
pobrezi u Aldersundu zacatkem cervna
pobrezi u Aldersundu zacatkem cervna
pobrezi u Aldersundu zacatkem cervna
cervnova pulnoc na pobrezi u Aldersundu
cervnova pulnoc na pobrezi u Aldersundu
cerven na pobrezi u Aldersundu
cerven na pobrezi u Aldersundu
treska tmava-keler z Aldersundu
treska tmava-keler z Aldersundu
treska tmava-keler z Aldersundu
treska tmava-keler z Aldersundu
treska jednoskvrnna z  Aldersundu
treska jednoskvrnna z Aldersundu
treska obecna z Aldersundu, cerven
treska obecna z Aldersundu, cerven
treska obecna z Aldersundu, cerven
treska obecna z Aldersundu, cerven
treska obecna z Aldersundu, cerven
treska obecna z Aldersundu, cerven
platys
platys
hvezdice podseknuta pri lovu ryb
hvezdice podseknuta pri lovu ryb
mnik
mnik
vlkous uloveny v cervnu v Aldersundu
vlkous uloveny v cervnu v Aldersundu
cerven v Aldersundu - treska obecna
cerven v Aldersundu - treska obecna


Lokta 21.-31.5.2024

Ryby jsme ulovili a pobyt si užili. Počasí bylo neskutečné, po většinu pobytu bylo jasno nebo polojasno a téměř bezvětří s teplotami kolem 25°C. Jeden den jsme na volném moři chytali dokonce jenom v trenýrkách (snad nás nikdo neviděl).
Asi jediný úlovek, který nad ostatními trochu vyčníval, byl halibut délky 120 cm. Ale pocitově zhodnoceno jsme zachytali asi lépe, než vloni.
Velký zážitek máme z posledního dne. Seděli jsme na terase u chaty a z dálky jsme viděli 6 kosatek, jak se blíží k našemu molu. Ale než nám došlo, že je z filetárny uvidíme lépe, a než jsme těch pár desítek metrů doběhli, už byly bohužel fuč. Třeba se zase připlují podívat příští rok. My tam budeme.

Robert B.


Chata Lokta - podzim Lokta 5.-15.10.2023

Na Loktě bylo jako vždy perfektně, ten náš říjnový termín je pro nás nerybáře naprosto skvělý, protože tam kromě nás nikdo jiný není, a i vetšina ryb "odjede" na moře. A taky je večer brzy tma a tak si v klidu sedneme k televizi a pustíme si nějaký pěkný film při otevřené lahvince vína.

Dost foukalo a tak já jsem s klukama na moře nejezdil /bojím se/ a chytal jsem pod mostkem na příjezdové cestě a vždy jenom při přílivu a nachytal jsem toho vždy víc než kluci ve třech na moři (předposlední den za hodinu 12 tresek obecných v průměru 60 cm).
Domácí jsou jako vždy v naprosté pohodě, jednou jsme byli na večeři u nich, jednou oni u nás, pak vzal svoji velkou loď a celý den jsme byli spolu na moři.

Petr A.


Aldersund - polární záře Aldersund 21-30 září 2023

Náš pobyt v Aldersundu byl i letos absolutně skvělý. Neuvědomuji si, že bychom něco postrádali a nebo chtěli upozornit na nějaké nedostatky. Možná jen to, že jsme s majitelem areálu diskutovali, proč letos na jaře nedal na web slevu na pobyty od 15. září a on nám řekl, že tuto slevu (10 dní za cenu 7) dává vždy každý rok. Pobyt v Aldersund brygge koncem září jsme si, podle něj, mohli zarezervovat za zvýhodněných podmínek klidně už rok předem a nemuseli jsme čekat do léta.
Nicméně rádi bychom se do Aldersundu vrátili, lokalita se nám velmi líbí a rybolov v tamních vodách nás velmi baví. Nedá se říci, že bychom něco opravdu zajímavého chytili, na to je asi konec září už pozdě, ale i tak jsme si to užili.

Počasí bylo většinu dní poměrně větrné a deštivé, ale kromě jednoho dne jsme byli na vodě každý den. Na déšť jsme byli připraveni a byly dny, kdy bylo i polojasno.
Jednu noc se dokonce vyjasnilo a ukázala se nám znovu polární záře.

Milan Š.


Lokta - polární záře (konec září)Lokta 12.-22.9.2023

Treska tmavá, obecná, mníci... tentokrát však o něco menších rozměrů.
Vyjíždět za nimi jsme museli až k Lovundu. Ve fjordech téměř žádné ryby nebyly.
Během pobytu jsme si užili několik nocí nádherné polární záře. Jeden večer byla skutečně dočervena. Nádhera!

Petr K.


Vikalia u Sandnessjoen 9.-18.9.2023

V podstatě pouze treska tmavá 60 - 100cm, nebyl problém nalovit povolené množství. Okrajově makrela, treska obecná, jednoskvrnná, mník.

David V.


Vyvrcholení makrelího masakru Brasoy 2.-9.9.2023

Vrátili jsme se z Brasoy – vše ok, loď Kassboll 7,5m s kabinou naprosto luxusní. Vzhledem k tomu, že polovinu týdne bylo počasí hrozné (vítr, déšť), tak s touto lodí ještě jde jezdit na ryby. Celou výpravu jsme pojali jako výpravu na makrely a to se vskutku zadařilo. V příloze posílám fotku ulovených makrel za půl dne...

Vladimír N.


Blomsoy - západ slunce Blomsoy 14-21 srpna 2023

V Norsku bylo opět krásně. I ryby jsme nachytali a energii načerpali.

Jirka N.


Norsko-Blomso 11-19 srpna 2023

V Blomso na ostrově Hestoy u Sandnessjoen už jsme byli po několikáté. A asi nebudeme měnit. Okolí je pro letní lov na přívlač ideální.
Letos jsme mimo jiné zachytali na modré gumy hezké polaky do 90 cm a na malou gumu jsme měli i halibuta 130 cm.

Václav K.





Polak 93 cm ulovený u ostrova Hugla Tomma 6.-14. srpna 2023

Z Čech jsme odjeli v sobotu 5.8. a krome asi 200 km dlouhé časti cesty kolem Sunsvallu, kdy byla hustá mlha, uběhla cesta rychle a v pohodě.
Po příjezdu na Tommu jsme se, ač pekelně unavení, vydali na dvě hodiny na vodu. Chytali jsme u sousedního ostrova Lokta, na místě, které si dobře pamatuji z návštěvy Lokty v minulosti. Zdolali jsme několik makrel a malých tresek obecných, pak nám došla energie úplně.

V pondělí jsme na vodě strávili cca 7 hodin. Chytali jsme podél jihovýchodního břehu Tommy. Chytili jsme asi 15 tresek obecných do 80 cm, pár makrel a malých kelerů. Dva halibuti byli na prutu, ale v lodi neskončil ani jeden. První držel menší obecňačku, kterou u lodi pustil a ten druhý vzal gumu volně vlající pod lodí. Bohužel se po prvním výpadu osvobodil, protože lovec právě telefonoval.

V úterý dorazil extrémní vítr a vysoké teploty. Foukalo přes 15 m/s a v nárazech minimálně dvojnásobek. Teploměr ukazoval 28°C. Pocit, jako když máte naplno puštěný fén před obličejem. Na vodu se jít nedalo. Autem jsme objeli ostrov, dali si zmrzlinu v Husby, pobrouzdali pár pláží a vyfoukaní a opískovaní jsme se vrátili domu.

Další den foukalo úplně stejně, jen bylo chladněji, kolem 20°C. Koukali jsme z okna, jak vítr zvedá vodu z hladiny, hráli karty a vyhlíželi sedmou večerní, kdy se měl vítr uklidnit na přijatelnou rychlost s tím, že pak aspoň na dvě hodiny vyjedeme. Nevyjeli jsme, vítr se uklidnil až v noci.

Polak ulovený ze břehu na malý streamerPo dvou dnech brutálního větru jsme konečně mohli zase na vodu. Vyrazili jsme směrem k volnému moři u dominanty okolí, ostrova Lovund. Občas jsme narazili na tresky obecné přijatelné velikosti, ale neulovili jsme nic, co by mělo smysl fotit.
Další den jsme objeli a obchytali ostrov Lokta a přivezli pár jedlých tresek obecných (do 85 cm) a macatých makrel.

Následující výjezd na vodu směřoval ke skále na severozápadním pobřeží sousedního ostrova Hugla. A konečně se podařila ryba, která stojí za zmínku. Zelenožlutou gumu sebral 93 cm dlouhý polak. A v zápětí kolega ulovil malého okouníka, který vytažení z hloubky nepřežil a pro zpracování byl příliš malý. Nechali jsme ho na hladině s tím, že alespoň zasytí břicho nějakého opeřence. Když byl okouník asi 5 metrů od lodi, ze skály nad námi vzlétl orel mořský, velkou rychlostí klesl k hladině a milého okouníka si odnesl. Vidět to takto z blízkosti je opravdu silný zážitek. Chvíli to vypadalo, že orel útočí na naší loď. Cestou domu jsme se zastavili v mělké zátoce hned vedle přístaviště a děly se věci. Všude bylo spousty tresek cca 60-80 cm na hloubce mezi 4 a 8 metry. Často bylo vidět, jak ryby v čisté vodě atakují naše nástrahy pod lodí.

Tomma - kotviště Poslední dva dny jsme strávili pokusy o halibuta. Chytali jsme na tutových místech a na osvědčené nástrahy, ale od halibuta jsme neměli ani záběr. Cestou k domovu jsme se vždy zastavili v zátoce vedle přístaviště a tresky tam pokaždé byly. Díky tomu, že byly mělko, dařilo se je úspěšně lovit i s muškařským prutem na streamery.

Zajimavé bylo, že tresky byly na velmi mělkých místech do cca 12 m. Hlouběji jsme snad žádnou tresku rozumné velikosti nechytili. Na typických místech, jako jsou podvodní kopce v okolí větších hloubek, byli jen malí keleři.

Musím vyzdvihnout kvalitu vybavení domku, bylo tam opravdu vše, co může člověk potřebovat, včetně obrovské trouby na pečení, kam se vleze snad i metrová ryba vcelku. Lodě jsou vybaveny velkou (95 l) vestavěnou nádrží a 80 HP motory Honda jsou velmi tiché a úsporné. Za celou dobu jsme spotřebovali cca 100 litrů benzínu a to jsme poměrně často přejížděli a nijak jsme se neomezovali ve vzdálenosti a rychlosti přesunu. Velmi oceňuji i kvalitní echoloty Lowrance Elite Ti2 s 9‘‘ obrazovkou.

8 dní na Tommě jsme si užili, a i přes to, že nepřišel nějaký vyloženě zajímavý nebo trofejní úlovek, jsme si nakonec dobře zachytali.

Borek Zajíček

Duha nad ostrovem Hugla
Duha nad ostrovem Hugla
Západ slunce
Západ slunce
Mrak nad ostrovem
Mrak nad ostrovem
Mělčina mezi Tommou a Donnou - dobré místo na polaky
Mělčina mezi Tommou a Donnou - dobré místo na polaky
Severozápadní pobřeží Tommy
Severozápadní pobřeží Tommy