Reportáže
Skrytá tajemství země Vikingů 2.2.2005
Zdejší rybářský revír tvoří úsek řeky v délce asi sedmi kilometrů mezi dvěma nádržemi. V obsádce řeky převažuje četným zastoupením lipan, méně potom pstruh potoční, který je poměrně obtížně chytatelný, lokálně se vyskytují bílé ryby (síh). Na části úseku lze chytat štiky. Rybolov je povolený pouze muškařením...
Finsko – NykalaMalebné místo ve vnitrozemí Finska 25.1.2005
Na pozvání finské letecké společnosti FINNAIR a cestovní kanceláře PEPA jsme se zúčastnili cesty, která měla za účel zmapovat některé rybářské revíry, které se ve Finsku nalézají. Doslovným cílem cesty bylo zjistit, zda jsou zde i takové lokality, které by přilákaly české rybáře, přestože jsou tato místa značně vzdálená od našich hranic. proto vám v tomto a ve dvou příštích číslech časopisu představíme alespoň některé z nich.
Mauritius – MauritiusMauritius v prosinci 2001 20.1.2005
Největší modrý mečoun v roce 2001 byl uloven v květnu a vážil 1219 liber. Rekordní ryba chycená na Mauritiu vážila 1480 liber; viděli jsme ale fotografii obra, kterého ke konci zdolávání napadli žraloci a zbyla z něj prakticky jen hlava a kostra, přesto toto torzo vážilo přes 700 liber.
Mauritius – MauritiusMuškaření na Mauritiu 20.1.2005
Dále jsem zkoušel za plného slunce lovit cípaly na mělčinách. Používal jsem plovoucí šňůru, vlasec 0,18 mm a menší mušky – v krabici s velkými mořskými muškami jsem měl zapomenutého pakomára s načervenalým tělíčkem na háčku 12 a olivový goldhead stejné velikosti.
Mauritius – MauritiusZa rybami na Mauritius 20.1.2005
Moře v okolí Mauritia je velmi čisté a především hluboké. Břehy lemuje sice několik set metrů široký korálový útes, kde hloubka zpravidla nedosahuje ani dvou metrů, ale jen několik stovek metrů od korálového rifu klesá dno do hloubky úctyhodných 1000 m.
Maďarsko – Tisza-tóKrátké zprávy a postřehy 15.1.2005
Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků revíru Tisza-tó.
Nový ZélandZéland Petra Škarky 15.1.2005
Vůbec se mi nechce z teplého spacáku, ale Ken je nekompromisní. Rychle snídáme a v 5,45 vyrážíme. Pomalu svítá. Autem popojíždíme asi 3 km. Už je slyšet řeka. Konečne ji vidím.
Rusko – KamčatkaKamčatka - staronové místo na rybářské mapě světa 15.1.2005
Pro kamčatské počasí jsou charakteristické časté srážky a prudké teplotní výkyvy. Léto je zde velmi krátké: sněhy tají v červnu, ale v červenci již teploty v nižších polohách nezřídka vystoupí nad 20 stupňů Celsia.
Kanada – Řeka FraserJak jsem nechytil velkou rybu 14.1.2005
Mimo každoroční výpravu na sever, kde rybám ještě silně konkuruje lov losů a medvědů, se většinou chtě nechtě věnuji převážně "jen" místním řekám.
Kanada – Řeka FraserMedvědi, jací snad už nejsou? 14.1.2005
Schoulil jsem svá ramena proti husté mlze, která mě obklopovala a snažil se zamezit vlhkosti, pronikající dolů po mých zádech. Mléčné chuchvalce kroužily pomalu kolem a narážely do mě, jak jsem nesmírně opatrně postupoval vpřed. Bylo to zcela jiné, než narušit klidnou tůň, kde se vlny šíří, až narazí na břeh. Na rozdíl od vody, mlha spolkla můj pohyb, zpochybnila ho a sevřela se kolem něj.