Návštěvníci řeckých ostrovů se mohou kromě rybářského programu věnovat i poznávání přírody, měst, památek a historie.
V okolí pensionů jsou písčité nebo oblázkové pláže oddělené od sebe skalnatými útesy. Koupání, šnorchlování a slunění tvoří většinu časové náplně mnoha návštěvníků řeckých ostrovů, v okolí hotelů a na větších plážích bývá i nabídka rozličných vodních sportů a radovánek.
Vnitrozemí ostrovů je hornaté, většinou vyprahlé, ale místy jsou lesy, olivové háje, vinice nebo obdělávaná pole. Značení turistických tras je spíše ojediněné, ale s mapovou aplikací v telefonu je možné provozovat turistiku po pěšinách, cestách a bývalých oslích stezkách.
V průběhu rybářského programu je možné učinit pauzu na šnorchlování nebo koupání.
Počasí a oblečení
V období rybářské sezóny (říjen-leden) nepanuje obvykle ve východním Středomoří tak suché klima, na jaké jsou turisté zvyklí v letních měsících. Déšť a bouřky nejsou nijak výjimečné, ale zpravidla nemají dlouhého trvání, spíše jsou charakteru přeháněk. Zatímco v říjnu se denní teploty vzduchu na pobřeží ostrovů pohybují mezi 22-30°C a teplota vody bývá 21-23°C, v prosinci jsou běžné denní teploty vzduchu mezi 12-20°C a teplota vody mezi 15-18°C.
Rybaří se obvykle z lodí a to na boso nebo v sandálech, v lehké košili nebo triku a krátkých kalhotech / bermudách. Vhodná je ochrana hlavy před sluncem - čepice s kšiltem a samozřejmě brýle proti slunci.
Při větrném počasí poskytne ochranu před větrem a vodní tříští lehká bunda-větrovka a případně dlouhé kalhoty z rychleschnoucího materiálu.
Vhodným oblečením pro výlety ve vnitrozemí jsou trekové sandály nebo lehké pohorky či jiná lehká sportovní obuv, lehká košile nebo triko, krátké kalhoty / bermudy, čepice s kšiltem a brýle chránící proti slunci.
Lehké pohorky nebo pevné sportovní boty, sportovní kalhoty a trika z rychleschnoucích materiálů a větrovka-pláštěnka jsou vhodné zejména pro turistiku od listopadu do dubna.