Revíry - destinace ► Asie ► Rusko ► Kamčatka
Na protest proti vstupu ruských okupačních vojsk na území Ukrajiny rušíme všechny zájezdy a výpravy do Ruska.
Našim demokraticky a protiputinovsky smýšlejícím partnerům i zákazníkům se omlouváme, ale za stávající situace je absolutní bojkot turistiky do Ruské Federace jedinou možnou reakcí.
Rusko - Kamčatka
Poloostrov Kamčatka byl až do počátku devadesátých let jednou z nejméně přístupných oblastí naší planety. Uvolnění mezinárodních vztahů však zakončilo éru izolace ruského Dálného východu.
Prvními sportovními rybáři, kteří zamířili na Kamčatku, byli Američané a Japonci. Dnes se na březích kamčatských řek můžete setkat s rybáři z celého světa. Zatím je množství turistů, kteří míří na Kamčatku nízké, ale informace o lovu početných lososů, bojovných duháků a barevných sivenů lákají každým rokem více rybářů. Kdo ví, co bude za několik let...
V kamčatských řekách se vyskytují stejné druhy lososů jako na Aljašce: královský - čavyča, stříbrný - kisuč, červený - nerka, gorbuša a psí - keta. Pozornosti rybářů se těší především mohutní lososi čavyča, kteří nezřídka dosahují hmotnosti přes 20 kg a elegantní lososi kisuč, jejichž hmotnost kolísá od 3 do 7 kg.
Nejvíce ceněným úlovkem je však pstruh duhový, který v kamčatských vodách vytváří dvě tažné formy známé pod názvy mikiža a sjomga (obdoba steelheada). Jedná se o velmi bojovné ryby, které se loví především na umělou mušku, nezřídka dokonce na suchou!
A zatouží-li návštěvník Kamčatky chytat další druhy ryb, pak má ve většině zdejších řek možnost lovit rovněž lipany, siveny malma (Dolly Varden - golec) a siveny východosibiřské (kundža).
Rybáře však na Kamčatku neláká jen pestrá druhová skladba rybích společenstev, ale je to i velikost, bojovnost a početnost úlovků, co činí zdejší vody tak atraktivní. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na krásu zdejší přírody, kterou lidé zatím neměli možnost poškodit - rozsáhlé lesy, sněhem pokryté hřebeny hor i vrcholky sopek - to vše je Kamčatka.