Diskuse ► Maledivy ► Rybářské revíry
Diskuse - Maledivy - Rybářské revíry
Příspěvky ze země Maledivy, okruh "Rybářské revíry"
Pro tento okruh je u této země 15 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.
- CK PEPA 03.03.2014 10:35
- CK PEPA 03.03.2014 10:19
-
Maledivy 12.-19.2. 2014
V týdnu od 12. do 19. února putovala po souostroví Maledivy tříčlenná skupina rybářů, kteří již dříve načerpali množství zkušeností při mořském-tropickém rybaření na Kubě a Madagaskaru.
Kromě úlovků kranasů a chňapalů na povrchovou přívlač – popping se trojici dařilo i při večerním rybaření na maso (žraloci-chůvy) a především při trollingu, kdy se podařilo ulovit tuňáky žlutoploutvé a dogtooth, pelamidy-wahoo a celkem čtyři plachetníky délky 230-310 cm. - CK PEPA 13.02.2014 16:25
-
Maledivy 25.1. - 2.2. 2014
Na palubě luxusní mateřské lodi nás bylo celkem 12 rybářů a měli jsme k dispozici celkem 4 rybářské lodě – dhoni. Jako vždy panovala mezi kapitány zdravá rivalita a každý chtěl, aby jeho posádka byla ta nejúspěšnější. Nakonec to bylo, jak jsme zvyklí: kapitán, který uměl najít dobré hrany a postavit loď lépe a rybáři, kteří házeli dál, byli přirozeně úspěšnější.
Chytali jsme asi polovinu času na poppy a polovinu na jig.
Vzhledem k tomu, že celý leden bylo na Maledivách nezvykle větrné počasí a začátek února nebyl lepší, byli při poppingu úspěšní jen ti, kteří už o této disciplíně něco vědí a „poppovat“ umí. My jim říkáme „králové poppu“.
Kromě kranasů obrovských (GT) od 10 do 30 kg jsme na přívlač - klasický popp měli ulovené i takové lahůdky jako plachetníka délky 258 cm, metrová dorada a několik tuňáků dogtooth. Většina dogtooth nebyla však na klasické poppy, ale na hladinové jerky.
Já jsem většinu času chytal na jig. Za zajímavějších ryb jsem na jig měl kranase – GT 25 kg a celou řadu kaniců od 5 do 20 kg.
Protože jiná loď od PEPY jela o pár dní dříve na sever, my jsme se vydali na jih. Přeci jsem jsme měli 4 rybářské lodě a nechtěli jsme se přetlačovat o stejná loviště. Bohužel všude do 100 km od Male je znát, že zde rybaří stále více lidí. Na trolling to nevadí, to si chytně ryby každý trouba, ale při poppingu a jiggingu je to jiné. Rybám, hlavně kranasům, se nástrahy rychle „okoukají nebo oposlouchají“ a ulovit kranasa, který úž jednou na háčku visel, je dost těžké. Cestou od Male se nám několikrát stalo, že jsme přijeli k thile nebo útesu, kde se nám za poppem ryby objevovaly, ale buď vůbec na nástrahu nezaútočily nebo ji jen tak lízly – evidentně ochytané ryby. Za pár minut jsme pak přijeli na místa, kde ryby reagovaly, tak jak mají a naše poppy nekompromisně drtily v čelistech...
Byl to hezký týden, ale teď bych potřeboval ještě týden opravdové rekreace.
Váš
Roger W. - CK PEPA 06.01.2013 16:31
-
Chňapal neboli snapper, kterému Francouzi říkají "madamme Tombeaux". Nezná někdo české jméno? Používá se pro tuhle rybu nějaké české jméno?
Chytá se na maso u dna, na hloubce okolo 40-100 m. - CK PEPA 06.01.2013 16:26
-
Kranas modroploutvý a kranas obrovský (GT).
Oba úlovky jsou ze souostroví Maledivy, uloveno na povrchovou přívlač - popping v lednu.
Maledivy 20.-28.2. 2014
Pár fotografií z rybářské výpravy na Maledivy, při které bylo uloveno mnoho krásných ryb - kranasů, wahoo, chňapalů, rejnok-trnucha 50 kg... a na závěr dovolené se podařilo po více než pětihodinovém dramatickém kolektivním zdolávání vylovit mečouna 278 cm dlouhého o hmotnosti převyšujícíc 100 Kg.
celou reportáž si můžete přečíst zde: http://www.rybolov.com/maledivy/maledivy/reportaze/aktuality-a-kratke-zpravy/