+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2194 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

neregistrovaný uživatel 13.02.2024 14:02

Maledivy 1-8 února 2024
Začátek února se na rozdíl od závěru ledna vyloženě povedl. Základem je dobré počasí a to rybaření přálo. Večerní lov kranasů byl natolik intenzivní, že si nikdo přesná čísla ani nepamatoval, ale za jednu noc jsme ulovili i více než 30 kranasů velkookých do 70 cm. K tomu nějaké kanice, cejnovky, chňapaly, tuňáky dogtooth a samozřejmě žraloky, včetně těch zubatých. Měli jsme i mantu, ale tu jsme chytili omylem – nebyla ulovena cíleně.
Na přívlač se chytali především kranasi, většina byla 65-75 cm. Největší byl kranas obrovský-GT 110 cm (25 kg), který zabral na velký bílý popp.
Na trolling se povedli krásní tuňáci, wahoo byli tentokrát menší, do 120 cm, ale některé dny jsme měli i 4 kousky. Nakonec se povedl i plachetník, kterého se podařilo nejen zdolat, ale také pustit. Za rok bude zas o trochu větší.
Výrazným zlepšením komfortu i výkonu lodě byla výměna motoru. Nový motor je silnější, šlape jak hodinky a loď s ním doslova letí po vodě.
Škoda, že kuchař Sathees letos ze Srí Lanky nepřijel. Ten nový kuchař sice vařit umí, ale snídaně byly 7 dní absolutně stejné. Úprava čerstvých ryb víceméně také pořád stejná, často byla ryba vysušená zpracováním na oleji, což je hlavně u tuňáků škoda. Nám by vyhovovalo více zeleniny.... Sathees prostě nasadil laťku vysoko a jeho kvalit hned tak někdo nedosáhne...
Ale celkově bylo vše v pořádku a výprava probíhala podle plánu.
Richard O.

img
kranas 110 cm uloveny na popp
img
plachetnik - sailfish uloveny na trolling
img
makrely Solandrovy - wahoo, ulovena na trolling
img
tunak jednobarvy - dogtooth
rybář 05.02.2024 20:10

Maledivy 14-22 ledna 2024
Co se však v průběhu druhé letošní maledivské výpravy povedlo na výtečnou, byl jigging, tedy vertikální přívlač. V blizkosti průlivů, kterými proudí voda do atolů, jsme jako vždy narazili na žraloky. Těch navíc, jak se zdá, v posledních letech přibývá, takže většinu zdolávaných kaniců nebo chňapalů nám žraloci zlikvidovali dřív, než jsme je vytáhli na palubu. Museli jsme tedy často měnit místa: jak nám někde zaútočil žralok na jig nebo zdolávanou rybu, jeli jsme jinam. A jeden den, kdy vůbec vítr nefoukal, nás vzal kapitán na podmořský kopec, kde je cca 160-190 m hloubka. S jigy 300 g se při troše šikovnosti dalo dostat na dno. A tam to vypuklo – záběry velkých ryb a krásné souboje. Tedy krásné pro nás, co jsme nemuseli ty ryby zdolávat ze 190 metrů! Prvně v životě se nám podařilo nalovit tmavě rudohnědé chňapaly Etelis carbunculus (česky asi chňapal růžový). Ty naši však růžoví nebyli, byli spíše do hněda a měřili skoro metr!
Peter

img
jigging na lodni pridi
img
chnapal Etelis carbunculus uloveny na jig
img
chnapal Etelis carbunculus uloveny na hloubce 190 m
img
cejnovka ulovena na jig
rybář 05.02.2024 20:07

Maledivy 14-22 ledna 2024
Zatímco v první polovině ledna měl Neptun špatnou náladu, po 15. lednu se mu výrazně zlepšila. Několik dnů jsme měli oceán jak rybník a větší část osmidenní výpravy probíhala za přímo ideálních podmínek. Na palubě nás bylo šest, až na dvě výjimky všichni na Maledivách byli po několikáté a někteří měli zkušenosti i z Kostariky a dalších tropických destinací.
Hned druhý den po příletu hostů jsme opustili Male atol a vyrazili na méně navštěvovaná loviště. Po týdnu větrného počasí byly ryby evidentně při chuti a při každém delším přejezdu jsme na trolling ulovili nějaké wahoo (makrela Solandrova) nebo dorado, na každé zastávce u hrany atolu jsme uvláčeli alespon bluefina nebo GT.
Když to shrnu, tak jsme v některých dnech utrolovali i šest wahoo a nejdelší měřilo slušných 131 cm. Dorada se povedla jen menší, to nejdelší atakovalo délkou jeden metr.
Přivlač byla úspěšná jen na oceánské straně atolů, většinu ryb jsme měli na jerky-stickbaity. Jen pár ryb bylo na velké poppy, mezi nimi i ten největší kranas obrovský-GT délky 101 cm. Čili žádná super trofej, ale už pěkná ryba.
No a pak tady bylo večerní rybaření – jako vždy jsme nachytali žraloky rezavé, útesové a žraloky hedvábné, ale také pár menších tuňáků, kanice a jednu pěknou barakudu 131 cm.

img
barakuda 131 cm
img
kranas obrovsky - GT uloveny na popp
img
kranas obrovsky - GT uloveny na popp
img
dorado ulovene na trolling
rybář 05.02.2024 20:02

Maledivy 5-13 ledna
První dva-tři dny bylo počasí přijatelné. Občas sice sprchlo a foukal vítr, ale díky novému motoru s výkonem o čtvrtinu vyšším než dříve, to šlo. Ale každým dnes se počasí horšilo, vláčet na oceáské straně atolu s ohledem na vlny vůbec nešlo a přívlač kolem thil uvnitř atolů byla technicky náročná.
Přesto se nám v první polovině výpravy zadařilo každý den na pár hodin najít místo, kde vítr a směr proudu jigging a popping umožňoval. Na ta nejlepší loviště jsme sice nemohli ani pomyslet, ale i tak se nám podařilo ulovit několik druhů kaniců do 5 kg, chňapaly do 4 kg, kranasy jantarové (amberjack), kranasy modroploutvé, malé tuňáky a bonita. Každý úlovek by však opravdu poctivě vydřený.
Trolling byl během této výpravy asi nejméně produktivní metodou lovu – za sedm dnů, kdy jsme každý den trolovali několik hodin, jsme ulovili jedno jediné metrové wahoo, pár bonit a malých tuňáků žlutoploutvých. Plachetníka jsme ani nezahlédli. Po večerech jsme chytali žraloky a korálové rybky, občas se podařil menší tuňák.

img
kranas GT uloveny za silneho vetru
img
kranas modroploutvy-bluefin uloveny na privlac
img
rejnok trnucha
img
zralok kytarovy - uloveny na polozenou
Chris 25.01.2024 16:52
Chris

23.ledna - první den na rybách v roce 2024
V úterý 23. ledna jsem po téměř dvouměsíční přestávce vyrazil s hosty na ryby. Oba rybáři jsou z Vancouveru a tak si rezervaci rybaření dělali až po té, co bylo zřejmé, že by mělo být dobré počasí. A vyšlo to. Po mrazivém týdnu přišla už v neděli obleva, teplota byla pár stupňů nad nulou, chvilku byla dešťová přeháňka, ale ukázalo se i sluníčko a co je v tomto období hlavní - nefoukal žádný vítr.
Chytali jsme na Fraseru hned za okrajem Vancouveru (po proudu od Mission) a rybám se to oteplení vyloženě líbilo. Asi po deseti minutách hledání jsem pomocí echolotu našel první skupinku ryb ležících na dně. Zakotvili jsme nad nima a nahodili. Záběry přišly po pár minutách a během následujících pěti hodin zasekli moji dva hosté asi tucet ryb a 8 z nich zdolali. Bylo to dost intenzivní chytání, když vezmeš do úvahy, že většinu záběrů se nepodařilo zaseknout.
Pět z těch osmi ryb bylo nad 170 cm délky a dva nejdelší jeseteři měřili 214 cm a 238 cm (měřeno od špičky rypce do vykrojení ocasní ploutve).
Oba rybáři byli nadšení a z mojí zkušenosti to byl jeden z nejlepších dnů zimního lovu jeseterů, který jsem zažil. Navíc jsme měli celou řeku jen sami pro sebe, za celý den jsme nikoho nepotkali a k tomu jako bonus přes poledne příjemné zimní slunce, které rozpustilo mlhu nad vodou. No prostě nádhera.
Ze zimní Kanady zdraví Chris

img
lednove rano na Fraseru
img
lednove zdolavani na Fraseru
img
lednove poledne na Fraseru - zdolavani jesetera
img
lednovy jeseter 238 cm
rybář 19.01.2024 18:54

Kostarika v prosinci 2023
Předvánoční výprava do Kostariky se vydařila. Na pobřeží poloostrova Nicoya jsme chytali hlavně na jigy, asi třetinu času na poppy a jen když byla únava na maximu, tak jsme trollovali.
Stejně jako loni, byla i letos v prosinci všude v pásu 10-40 km od pobřeží dorada - hejna dorad. V podstatě na volné vodě skoro nešlo chytit jiný druh ryby. Podařilo se je chytat hlavně na trolling, ale některé dny kolem plovoucích nečistot braly dobře i na klasickou přívlač.
Kolem pobřeží bylo docela dost kohoutovců, takže svého "roostra" 80-120 cm si chytil asi každý z nás.
Zajímavý byl jigging, tedy vertikální přívlač. Nachytali se menší tuňáci, hodně se chytali chňapali v kategorii 40-60 cm (asi tři druhy) a pár bylo i pěkných cuber - viz fotka. S jiggingem byla a je však jedna potíž. Žraloci se naučili hlídkovat poblíže míst, kde se častěji jiguje a dotáhnout pak do lodě celou zdolávanou rybu, aniž část z ní nebo celou neodkousne žralok, je čím dál těžší. Zdá se, že si tuhle zkušenost žraloci předávají a kolem jigovacích míst je těch potvor stále více. V prosinci jsme chytli i jednoho kladivouna skoro 3 metry, ale jinak chytáme (aniž se o to snažíme) hlavně hedvábné a černocípé žraloky mezi 1,2-2 metry.
Dobrý rok přeje
Gregory

img
predvanocni kohoutovec z pobrezi poloostrova Nicoya
img
prosincove dorado
img
chnapal - cubera snapper z pobrezi poloostrova Nicoya
Borek 14.01.2024 19:51
Borek

Přítok Orinoka, Kolumbie, 27.12.2023-10.1.2024
Výprava byla úspěšná. Za 9 dní jsme v sedmi rybářích ulovili 410 pavonů (peacocků- cichlid ocasookých). 25 ryb bylo délky 70 a více cm. Největší ulovená cichlida měřila 83 cm. Kromě cichlid uloveny i další druhy ryb (payary, arari, arowany, payariny...).
Teplota u řeky se dala vydržet (32-36°C), pršelo pouze jednou, za to fest.
Hmyzu výrazně méně, než při minulých výpravách.
Parta dobrá! A to je hlavní.

Borek

img
77 cm na streamer
img
payara na streamer
img
Pavon - nejhezčí barevná varianta
img
Arowana - úlovek z pláže
neregistrovaný uživatel 08.01.2024 20:28

Orinoko a řeka Pato 8-20 prosince 2023
Slovensko-česká výprava i přes handicap způsobený chřipkovou epidemií držela pozice a prochytávala pečlivě všechny laguny, které byly na dostřel.
Tři z nás si přivezli chřipku asi už z domova, resp. z letadla a další se poctivě nakazili během pár dnů. Ale za 2-3 dny jsme to vypotili, což v těch každodenních 35°C nebylo zase tak těžké... Není divu, že se vypil všechen rum (desinfekce), ale pivo zbylo!
Největší pavon - cichlida ocasooká měřil 82 cm a ulovil ho Peter, každý den bylo chycen nejméně jeden pavon nad 70 cm a denně jsme každý chytali 3-20 cichlid.
Pláž, kde jsme tábořili, jsme pokřtili Playa de Checoslovaquia, teda oni té pláži začali tak říkat už naši kolumbijští průvodci.
Více v reportáži - viz Kolumbie, přítoky Orinoka.
No, jsem zvědav, jak na stejném místě zachytají naši kolegové, kteří přijedou po Vánocích.
Zdeněk

img
první sedesatka - cichlida ocasooka
img
pirana - vyborna na polevku
img
cichlidy - pavoni, kdyz se dari
img
cichlida ocasooka - pavon
neregistrovaný uživatel 20.11.2023 11:03

Nordqvist 26.10.-4.11.2023
Ihned po příjezdu, při předání chaty, jsme dostali studenou sprchu. Správce kempu a místní průvodce Kjell nám hned na úvod sdělil zásadní informaci, že štiky na celém Alandu vůbec nežerou. A opravdu to tak bylo. První den na vodě jsme neudělali ani drb. Ale hned od druhého dne se to změnilo a ryby naštěstí začaly brát. Nakonec jsme ve čtyřech rybářích zdolali přibližně 120-130 štik. Přes metr délky neměla sice žádná, ale hodně jich bylo mezi 90 a 100 cm. Jeden „krokodýl“ nám během zdolávání spadnul, ta přes metr měla naprosto určitě, možná i přes 110 cm.
Po okounech jsme vůbec nešli, zajímaly nás pouze štiky.
Zkoušeli jsme chytat i v noci a šlo to kupodivu docela dobře. Záběrů bylo sice méně, než přes den, ale ryby se chytit daly.

Jeden den jsme vyrazili na výlet podle Google map. Jeli jsme loděmi z kempu na sever, na hranici našeho revíru jsme se stočili na východ, projeli kolem Bastö a pak na jih přes zátoku (rozlitinu) Grundfjarden zpět do našeho revíru. Celou dobu jsme si nebyli jistí, že se nám to podaří celé objet, protože v závěru cesty byl průjezd pod silnicí o kterém jsme nevěděli, jak přesně vypadá. Naštěstí jsme se do té roury vešli...
Počasí bylo celou dobu poměrně větrné, ale nic, co by nám bránilo v rybaření. Stejně jako vloni jsme si skoro zimní rybaření na Alandu skvěle užili!
Antonín F.

img
Štika z podzimního Alandu
img
Štika z podzimního Alandu
img
Štika z podzimního Alandu
img
Na výletě - průjezd rourou
neregistrovaný uživatel 13.11.2023 13:24

Loppa-Nusvag 24.8.-4.9.2023
Rybársky kemp Loppa Nusvag sme už trochu poznali, nakoľko sme ho navštívili už v roku 2019, čo len znásobovalo naše očakávania a vidinu lovu trofejný rýb. Po našom príchode a ubytovaní v perfektnom domčeku Loppa Havfiske sme si prebrali naše lode a vyrazili na lov. Tak ako sa to občas stáva, severné more nás rýchlo schladilo a uviedlo do reality, že s tými "trofejkami" to nebude také jednoduché.
Na druhý deň sme sa pri miestnom obchodíku, ktorý sa nachádza priamo v prístavisku zoznámili s miestnymi rybármi, ktorí nám povedali, že more je príliš zohriate (voda mala 12°C) a ryby sú ďaleko od pobrežia.
Tomu sme sa snažili prispôsobiť a vždy keď nám to počasie dovolilo, sme sa plavili po pevninskom šelfe až k malej Loppe.
Posledné roky pozorujeme, že loviť v letných mesiacoch veľké tresky obyčajné je čoraz ťažšie. Podarilo sa len pár kusov max. 15 kg.
Tresky tmavé sme lovili za šelfom pred ostrovom Silda v hĺbke 150 m v hojnom počte v dĺžke do 1 metra. Taktiež sme ulovili asi 30 ks morských ostriežov 40-50 cm.
V love halibuta sme totálne prepadli a mimo pár kusov max. 60-70 cm sme nič nechytili. Samozrejme sme ich pustili v duchu hesla "len rybu, ktorú pustíš môžeš uloviť znovu".
Loppa Nusvag je krásne miesto, ktoré stojí za to navštíviť. Výborné ubytovanie aj lode a vždy ústretový majiteľ.
Viliam H.

img
img
img
img
Předchozí 1 17 18 19 20 21 220 Další