Reportáže
Za rybami kanadského Yukonu II 6.2.2006
„Dneska jedeme na královské lososy, tak mne nezajímá nic pod 20 kilo", komentoval moje vyprávění Francouz. „Jestli tohle není rouhání", odtušil jsem. K řece Takanne jsme vyrazili s Thomasem, který je spolumajitelem rybářského pensionu Dalton Trail Lodge.
Kanada – Yukon - Dalton Trail LodgeZa rybami kanadského Yukonu I 6.2.2006
V celé provincii Yukon, která je šestkrát větší než Česká republika, žije v současnosti jen 30.000 obyvatel. Když si představíte, že většina z té trošky lidí obývá hlavní město provincie, kde za slunečného dne přistálo naše letadlo, je jasné, že zbytek Yukonu není právě hustě osídlen....
Finsko – Souostroví AlandAland - květen 2003 2.2.2006
Pro mnoho našich zákazníků a přátel se jarní výprava na souostroví Aland stala již tradiční generálkou na zahájení sezóny lovu dravců v Čechách. V roce 2003 jednoznačně ovlivnila rybářskou úspěšnost relativně teplá voda v zátokách. V hloubce 2 m jsme naměřili okolo 15 stupňů Celsia! Máte problémy s opravami potrhaných a rozkousaných twisterů a ripperů?
Švédsko – StorsjöKouzlo osamělosti 2.2.2006
V horách středního Švédska v kraji Jämtland se rozkládá jezero Storsjö, na jehož severním břehu se nachází rybářský kemp stejného jména. Největší řeka oblasti Ljungan, která jezero napájí, má místy šířku přes třicet metrů a třímetrové hloubky v ní nejsou výjimkou. V okolí je však mnoho dalších menších jezer a říček. Již při výběru místa pro výpravu se nám odlehlá poloha revíru zamlouvala a jsem si jist, že si Storsjö oblíbí každý, kdo hledá klid a samotu nedotčené severské přírody. A tak začátkem července vyrážíme na sever, na jubilejní desátou výpravu...
Kanada – Řeka FraserBritská Kolumbie, září 2005 19.1.2006
Po 2-denním vyčerpávajícím chytání lososů gorbuša si beru oddechový čas a sedám ke stolu,abych v čerstvé paměti popsal zážitky z výjimečné výpravy za rybami Britské Kolumbie v Kanadě. Výraz "chytání" možná nebyl zcela na místě. Jednalo se spíše o dřinu – vytáhnout na břeh desítky a snad stovky dvou- a tříkilových ryb. Ale to byl již závěr výpravy, teď se musím vrátit na její počátek.
Norsko – oblast Soroya-LoppaZELENÝ OSTROV GIGANTŮ 17.1.2006
Zní to trochu jako z říše fantazie a pohádek, ale pokud se na Soroyu skutečně vypravíte, budou vaše soukromé rekordy z jiných míst krásného Norska často legrační. Osmikilogramová treska obecná je „běžnou malou" rybou. Teprve překročením 15kg hranice (norský rekord 37,5 kg) se dá mluvit o slušném úlovku odpovídajícímu místním standardům. Nejvíce ceněnou rybou ostrova je halibut...
Švédsko – HokensasKdyž se chytnou májovky II 17.1.2006
Líhnutí májových jepic je věc velmi ošemetná. Někdy se májovky rodí koncem května, ale většinou začátkem či po půli června. Skoro bych řekl, že by se spíš měly jmenovat červnovky.
Rusko – KamčatkaRybářský ráj v severním Pacifiku 8.1.2006
Kamčatka leží jen tři hodiny letu z USA a Japonska a tak není divu, že se američtí a japonští rybáři stali průkopníky sportovního rybaření v této odlehlé, ale nádherné části světa.
Rusko – KamčatkaKundževaja 2005 8.1.2006
Řeku Kundževaja jsme poprvé navštívili v roce 2004. Tehdy byl extrémně silný tah lososů a sportovněji založení příznivci přívlače zde v rámci sázky dokázali ulovit za jediný den 150 sivenů nebo 50 lososů stříbrných (kižuč). Po úrodném lososím roce přicházívá obvykle rok hubený. Ale i „hubený„ rok 2005 poskytl účastníkům našich výprav velmi dobré rybářské zážitky…
Rusko – Dálný východKrátké zprávy a postřehy 1.11.2005
Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků Chabarovské oblasti.